Oddaj GRY na PS3 0
12.jpg

Kilka dni temu rzuciliśmy hasło: „Oddaj gry na PS3”, no i się zaczęło…

Ale po kolei.

Jak biegacze chcą pomagać?

Jak wiecie, kasa z wirtualnych biegów, które organizujemy zasila konto naszej Fundacji Coś Dobrego. Dzięki tym środkom możemy realizować statutowe cele pomocowe, czyli prościej: pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Na Oddziale przebywa dwadzieścioro dzieci w różnym wieku, niektóre są tam już naprawdę bardzo długo. Psychiatria dziecięca jest koszmarnie niedofinansowana, zatem kasy wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb. O grach, zabawkach, czy jakichkolwiek atrakcjach pozwalających zapomnieć dzieciom choć na chwilę gdzie są – można zapomnieć. Personel staje na głowie, a dzieciaki i tak z nudów chodzą po ścianach. Od słowa, do słowa okazało się, że na Oddziale jest konsola Play Station 3. Pożyczona, no ale jest.

Acha, ale nie ma gier…

Nie ma gier?…

Akcja – reakcja!

I wtedy poprosiliśmy Was o pomoc. To była chyba najszybsza akcja pomocowa, jaką zorganizowaliśmy. A właściwie Wasza reakcja była szybsza niż zdążyliśmy się na nią przygotować. Już od następnego dnia zaczęły do nas docierać paczki od Was a w nich… gry, gry i jeszcze więcej gier!

Z grami przyszło o wiele więcej: listy, książki, zabawki, planszówki… Nie byliśmy w stanie ukryć wzruszenia. A było ogromne. A najlepsze jest to, że te paczki przychodzą do nas cały czas!

Od czego zaczęliśmy?

Przygotowaliśmy dla dzieciaków wielką paczkę a w niej nową konsolę do gier oraz gry. Dużo gier. Masakrycznie dużo gier! Ponadto kupiliśmy gry planszowe, dokładnie według listy którą dzieciaki same ułożyły i farby do malowania na szkle, na zajęcia terapeutyczne.

Paczki napływają, Wasza dobroć nie ma końca, dlatego już teraz organizujemy pomoc dla kolejnych placówek, ale o tym niebawem.

A tak wyglądało przekazanie pierwszych darów.

Zobowiązano nas do przekazania Wam serdecznych podziękowań w imieniu pracowników Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii, Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i ich podopiecznych!

No I my. My też dziękujemy, że jesteście z nami i pomagacie naszej Fundacji Coś Dobrego robić #CośDobrego!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium